01 kwietnia 2023 "Bilety czasu" Spotkanie poetycko-muzyczne

"Darowane chwile smakują inaczej" i niech takie chwile przytrafiają się nam jak najczęściej
Spotkanie z poetką Małgorzatą Osuch przy muzyce Katarzyny Osuch-Leniec było taką chwilą. Wrażliwość pań nas zauroczyła
I... Tak, POEZJA JEST DLA WSZYSTKICH!

30.04.2023 r. naszymi gośćmi były dwie utalentowane, pełne pasji do słowa i muzyki kobiety. Mama i córka.
Małgorzata Osuch, poetka ziemi wągrowieckiej, debiutująca wierszem „Spacer na Starym Mieście” w Tygodniku Angora w 2009 roku. Autorka trzech tomików poezji: „Przestrzeń myśli” z 2012 roku, „Oddech słowa” wydany w 2015 roku oraz najnowszy, ubiegłoroczny „Bilety czasu”. Oprócz pasji do poezji pełni funkcję samorządową, jest Przewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego. Aktywnie działa w lokalnym środowisku, jako promotorka i pasjonatka słowa, inicjując i współorganizując m.in. „Dzień Poezji na Ziemi Wągrowieckiej”. Za swoją działalność zawodową oraz pracę społeczną w dziedzinie edukacji i kultury otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień.
Katarzyna Osuch-Leniec z wykształcenia germanistka, pasjonatka muzyki, umiłowana w dźwiękach gitary i fortepianu. Laureatka wielu konkursów pianistycznych. Śpiewa utwory poetyckie i rockowe, tworzy muzykę do wierszy polskich i niemieckich autorów, m.in. Haliny Poświatowskiej, Jonasza Kofty, Hermana Hessego, i oczywiście swojej mamy. Której towarzyszy podczas spotkań autorskich. Panią Katarzynę mogliśmy usłyszeć podczas tegorocznej Gali Czytelnika Roku 2022 w naszej bibliotece.
Nasze podziękowania kierujemy do głównych bohaterek wydarzenia: pani Małgorzaty oraz pani Katarzyny - to była prawdziwa przyjemność i uczta dla naszych dusz
Dziękujemy naszemu bibliotecznemu lektorowi - panu Łukaszowi Opłatkowi za użyczenie głosu i interpretację wierszy autorki
Od strony technicznej wsparli nas również Marcin Klimek Z Łapy Film oraz Jacek Grzesiak