KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::

AKTUALNOŚCI:

RECITAL ARTURA ANDRUSA

Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej". Na co dzień redaktor trójkowej "Akademii rozrywki", znany i lubiany konferansjer, komentator "Szkła kontaktowego"

W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich  uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty.

W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.
Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie!

RECITAL JEST UPOMINKIEM DLA MIESZKAŃCÓW Z OKAZJI 70-LECIA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE

WAKACYJNE GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

KONKURS O NIEZŁOMNYM PROBOSZCZU Z ZAKRZEWA

Pierwszy otwarty konkurs o "Niezłomnym proboszczu z Zakrzewa"

ks. dr Bolesławie Domańskim i ludziach spod znaku Rodła.

Organizator, czas trwania i miejsce:

1. Organizatorzy:

- Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana",

- Stowarzyszenie na Rzecz Uhonorowania Księdza Patrona Bolesława Domańskiego,

- Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida,

- Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie.

1. Czas trwania: od 15 marca do 30 września 2017 r.
  2. Konkurs jest prowadzony na terenie miasta Złotowa i powiatu złotowskiego.

Uczestnicy:

1. Uczestnicy: dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.
  2. Zgłoszenie do konkursu powinny zawierać dane:

- imiona i nazwisko,

- wiek,

- adres prywatny,

- telefon,

- adres e-mail,

- nazwa szkoły i klasa.

1. Miejsce nadsyłania prac: Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, Złotów, Grochowskiego 17.

Przebieg konkursu:

1. Konkurs obejmuje różne formy:

- materiały historyczne,

- materiały fotograficzne,

- formy literackie,

- prace plastyczne

Prace konkursowe powinny dotyczyć Ks. Patrona Rodłaków oraz miejsc z nimi związanych.

1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych. Skutkuje to odebraniem prawa do nagrody.

Jury, wyłonienie zwycięzców, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

1. Sprawozdania i oceny dokona jury reprezentujące organizatorów.
  2. Decyzje jury są ostateczne.
  3. Zwycięzcy konkursu otrzymuje nagrodę główną, nagrody specjalne i wyróżnienia.
  4. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w październiku br. w formie komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka-zlotow.pl oraz poprzez media.
  5. Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną powiadomieni drogą telefoniczną lub mailową w terminie  5 dni od daty ogłoszenia wyników.
  6. Wręczenie nagród nastąpi w październiku br.
  7. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora w celach związanych z konkursem[1]. Wszystkie prace, które wpłyną na konkurs staną się własnością organizatorów.
  8. Obowiązek rozliczenia zryczałtowanego podatku dochodowego od wartości ufundowanych nagród, zgodnie z obowiązującymi przepisami, spoczywa na Organizatorze.
  9. Wszelkie pytania i uwagi w sprawie konkursu można kierować na adres e-mail: jacek.strozynski@wp.pl

[1]     Zgodnie z ustawą z dnia 3 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

REGULAMIN W WERSJI PDF. (DO POBRANIA)

bezpłatny dostęp do kursów języków obcych

Obierz kurs na języki obce. Przyjdź do biblioteki!

Naukę aż pięciu języków obcych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oferuje Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie Każdy użytkownik może uzyskać tu bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.

Kursy są dostępne na multimedialnej platformie https://lerni.us/. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową, czyli całkowite zanurzenie w języku, dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki.

Do korzystania z kursów wystarczą: komputer, tablet lub smartfon, a także dostęp do Internetu. Każdy użytkownik biblioteki, wyznaczony przez koordynatora może otrzymać własny dostęp do platformy https://lerni.us/ (projekt umożliwia korzystanie z 60% znajdujących się tutaj materiałów).
W rezultacie można uczyć się w bibliotece, korzystając z komputerów
i urządzeń mobilnych należących do placówki lub własnych.

Biblioteka oferuje dostęp do kursów dzięki udziałowi w projekcie „Kurs na języki obce”. Jest to nowy program firmy Funmedia realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki niemu biblioteki publiczne z całej Polski mogą oferować naukę języków obcych.

Więcej informacji:

Koordynator projektu w bibliotece: Mirela Gabryniewska

tel. 67 263 2000 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży)

e-mail: lerni@biblioteka-zlotow.pl

Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!

POMAGANIE PRZEZ GŁOŚNE CZYTANIE!

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Podaruj radość i uśmiech innym

Serdecznie zapraszamy!